Bieg urodzinowy w Gdyni

0

Bieg Urodzinowy w Gdyni AD 2012 świetnie pamiętają organizatorzy i zawodnicy. Pierwszym pomimo wysiłkom nie udało się postawić służbowego namiotu a drudzy próbując biec Bulwarem w stronę Świętojańskiej, musieli przybierać aerodynamiczne – mocno horyzontalne pozy aby nie zostać porwanym przez huraganowy wiatr… Do tego przenikliwe zimno.. Brrr.. To na szczęście historia.

0

 

Tym razem Organizatorzy się spisali. Temperatura o okolicach 0 st.C, lekka bryza, słońce na błękitnym niebie (wszystko zamówione;) i ponad 2300 zawodników na starcie. Czego chcieć więcej. Prawdziwe święto biegania! Najpierw Marsz Urodzinowy Nordic Walking, potem biegową rywalizację rozpoczęli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych… No, no. Serce rośnie! Za kilka lat się zadzieje… Równo o 13.00, tradycyjnie działo ORP „Błyskawica” dało sygnał do startu w biegu głównym na dystansie 10km. Nowa, atrakcyjna trasa poprowadzona wzdłuż jednej  pętli, została w powszechnej opinii bardzo pozytywnie przyjęta przez zawodników. Tradycyjnie kibice dali czadu, gorąco i żywiołowo dopingując zawodników na trasie.

Cykl Grand Prix Gdyni w biegach ulicznych to świetna organizacja, fantastyczna atmosfera, moc atrakcji. Bez dwóch zdań. Na pewno będziemy tam na pozostałych zawodach. Kolejny –  Bieg Europejski  już 11 maja. Na pewno tam będziemy! Do zobaczenia, no i taaakiej formy!

Zapraszamy do krótkiej fotorelacji z zawodów w naszej galerii.

Bieg Urodzinowy w Gdyni 9.02.2013

 

 

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0