Projekt IM 2017, szkolenie pt.: „ROWER – tajemnice wygodnej pozycji”

1

Badania wydolnościowe zakończone ale my nie zwalniamy tempa! 17 marca 2016 r w ramach Projekt IM 2017, zorganizowaliśmy dla Was kolejny sportowy event.
Warto było wziąć w nim udział. Zwłaszcza kolarze którzy twierdzącą odpowiadali sobie na następujące pytania:
– czy odczuwasz niewygodę w czasie jazdy na rowerze

– czy czujesz ból kolan, bioder, dolnej części pleców, szyi, drętwienie stóp i dłoni
– czy masz wrażenie, że Twoja pozycja jest niestabilna, szczególnie w czasie zjazdów i pokonywania zakrętów
– czy unikasz jazdy w dolnym chwycie, a przez większość czasu trzymasz dłonie na górnej części kierownicy, a nie na obudowie klamkomanetek
– czy przesuwasz się na nieustannie na siodle próbując znaleźć właściwą lub mniej bolesną pozycję
– czy na podjazdach unikasz siedzenia na siodle

17 marca o godz. 18.30, w sali konferencyjnej hotelu „Amber” (kolejny raz składamy serdeczne podziękowania Właścicielom za udostępnienie z komfortowej sali konferencyjnej), odbyła się kolejna odsłona naszych triathlonowych szkoleń w ramach Projekt IM 2017, pt.: „ROWER – tajemnice wygodnej pozycji”, którą poprowadził Krystyn Lipiarski – certyfikowany mistrz bike fittingu przy użyciu technologii RETUL z firmy „Wertykal”

plakat-fb-v2

Z uwagi na ogromne zainteresowanie problematyką było to kolejne szkolenie na ten temat.  A tak było na poprzednim szkoleniu które mieliśmy przyjemność dla Was zorganizować w ramach akcji „Aktywuj się w triathlonie” 2014.

http://f3team.pl/seminarium-swim-bike-run-triathlon-cz-i-rower-tajemnice-wygodnej-pozycji/

Wydawać by się mogło, że rower to kierownica, rama i dwa koła. Jednak świat nie stoi w miejscu. Postęp i nowe technologie również w tej dziedzinie powodują oczopląs i mętlik w głowie statystycznemu cykliście. Na szczęście nasz Gość sprawnie wprowadził nas w świat trudnych rowerowych terminów i wyjaśnił jak sobie z nimi poradzić:

  • jak być bardziej aero, szybko czy wygodnie, specyfika ramy szosowej i czasowej, wpływ geometrii ramy na pozycję tri, przystawki czasowe, siodła anatomiczne, jak „otworzyć” biodro, stack i reach dla triathlonistów….

Kto był ten wie:) Dla nieobecnych mamy dobrą wiadomość. Z uwagi na wiele niedokończonych tematów poruszonych na szkoleniu, Krystyn obiecał, że nie była to jego ostatnia wizyta w 3city:)

A dla wszystkich mamy kolejną świetną wiadomość. Z wielką przyjemnością zapraszamy Was na naszą kolejną imprezę. Tym razem 8 i 9 kwietnia będziemy gościć ikonę polskiego maratonu – Jerzego Skarżyńskiego. O szczegółach poinformujemy Was wkrótce!

Dzięki wszystkim za udział i do zobaczenia na kolejnych eventach. Zarezerwujcie również czas 2 lipca 2016 r i spędźcie z nami triathlonowy weekend w Koczale k/ Przechlewa. Szczegóły już w krótce:)

Triathlon Koczała 2016Na koniec kilka zdjęć z wczorajszej imprezy.

1

2

3

4

5 moksir2-1

P1070723

P1070724

P1070725

P1070728

P1070731

P1070746

P1070753

P1070757

P1070758

P1070759

q

 

 

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0