Triathlon Gdańsk 2016

image008

Triathlon Gdańsk 2016 przeszedł do historii. Ale pięknie napisanej. Zawody odbyły się 17 lipca 2016 zorganizowane przez  Miasto Gdańsk oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku wspólnie z Polskim Związkiem Triathlonu. Rywalizowała w nich nie tylko triathlonowa Elita. Zawody w Gdańsku  to również Mistrzostwa Polski dla Grup Wiekowych. W oddzielnych startach, Elita rywalizowała w formule drafting, a Grupy Wiekowe w formule non-drafting.

Mistrzostwa Polski na dystansie olimpijskim to święto Triathlonu w Trójmieście. Dystanse obowiązujące w zawodach to odpowiednio: 1500 m pływania; 40 km jazdy rowerem; 10 km biegu.  Jak sama nazwa wskazuje, jest to dystans rozgrywany na olimpiadzie, w związku z czym budzi on największe emocje zarówno wśród dopiero co zaczynających przygodę z triathlonem młodych adeptów tej dyscypliny, jak i kibiców śledzących zmagania sportowców podczas Igrzysk Olimpijskich.

image001
„Jesteśmy dumni, że będziemy gospodarzem tego wydarzenia – powiedział Dyrektor MOSiR Gdańsk Leszek Paszkowski. – Nasze kilkuletnie doświadczenie w organizacji Triathlonu Gdańsk pozwala nam przygotować imprezę na poziomie europejskim..”

Rzeczywiście, należy przyznać, że zapowiedzi sprawdziły się w pełni. Dopieszczając organizacyjnie sposób odbierania pakietów startowych i oznaczając dystans na części biegowej impreza w pełni zasłuży na ocenę 10/10:)

Był to również kolejny start wg naszego teamowego kalendarza startowego. Na liście startowej Triathlonu Gdańsk znalazło się aż 24 reprezentantów F3Team!

image006

Dzięki za mocny doping na trasie który uskrzydlał zarówno debiutantów oraz „wycinaków” walczących o nowe życiówki na dystansie olimpijskim.

image018

image031

image076

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jeszcze raz wielkie gratulacje dla zawodników za walkę na trasie i wielkie brawa dla kibiców którzy wspierali naszych! Kolejny raz dziękujemy za wsparcie techniczne Blink Photo Rumia – Alicja Maciborko https://www.facebook.com/BlinkPhotoRumia/?

WYNIKI

Ilu zawodników tyle historii do opowiedzenia… Różni ludzie różne cele wspólny mianownik!

Zapraszamy do obejrzenia

GALERII ZDJĘĆ

A teraz szybko dochodzimy do siebie i trenujemy… Następne zawody już za trzy tygodnie – Ajronie w Gdyni tuż tuż:)

Wszystkich biegaczy zapraszamy natomiast na jutrzejszą inaugurację naszego nowego Projektu (Pół)Maraton który realizujemy wspólnie z Radiem Gdańsk i Pomorze Biega i Pomaga!!!

Szczegóły i zapisy

Projekt (Pół)Maraton

 

Projekt (Pół)Maraton – inauguracja

 

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0