Przechlewo 2013 zapoznanie z trasą

thumbnail2

Pierwsza edycja Triathlon Przechlewo 2013. No właśnie – pierwsza. Na triathlonowej mapie Polski jak grzyby po deszczu „wyrastają” kolejne imprezy. Bogactwo wyboru. Wszystko fajnie. Dobrze jednak wiedzieć, gdzie ulokujemy swój czas, siły i pieniądze:) Dzisiaj, w poweekendowym raporcie, miało być dużo i opisowo na temat trasy Traithlonu Przechlewo 2013r.

Ale przeglądając zdjęcia które udostępniłem Wam w galerii podjąłem przekornie inną decyzję. Będzie krótko zwięźle i na temat.. Bo i nad czym tu się rozwodzić? Kto był ten wie, kto nie był – niech żałuje:).. Na szczęście dla nieobecnych, kolegialnie postanowiliśmy trening powtórzyć, tak więc będzie jeszcze okazja wspólnie potrenować w gościnnych, przechlewskich okolicznościach przyrody.

Sobotnia impreza mocno zaostrzyła apetyt przez zawodami które rozegrają się 7 września br. Dzisiaj mogę stanowczo stwierdzić – WARTO!

Zapraszam więc do zapoznania się z krótkim, potreningowym raportem.. Sobota, 10.00 – Przechlewo wita nas wymarzoną (zamówioną) triathlonową pogodą. Słońce, lekki wietrzyk i ani jednej deszczowej chmurki na horyzoncie. Kilka minut później parking zapełnił się samochodami z różnych stron Kraju: Łodzi, Koszalina, Trójmiasta, Miastka, Człuchowa.. mieliśmy nawet Gościa z Danii, który z braku roweru wziął udział w części pływackiej i biegowej! Parking, zadaszona strefa zmian, sprzęt sportowy zabezpieczany przez Organizatorów – czego chcieć więcej. 10.15 krótka odprawa – omówienie celu treningowego, zasady bezpieczeństwa i zapoznanie się z trasą. O 10.30 ubezpieczani przez dwie łodzie z ratownikami WOPR-u, 16 zawodników ruszyło na zapoznanie się z 950 metrową trasę pływacką. Ciepła woda  jeziora końskiego zachęcała do udziału nawet zawodników nie wyposażonych w pianki. Spokojnie, bez przygód wokół bojki do brzegu.

Profil trasy pominęJ Strefa zmian, łyk napoju i ruszamy na naszych wyścigowych „strzałach” na trasę rowerową. Szczegóły zostały świetnie opisane przez organizatora. Nadmienić należy, że trasa została wytyczona po świetnej jakości nawierzchni asfaltowej i musze powiedzieć, że pomimo urozmaiconej rzeźby będzie bardzo szybko. Niewiele odsłoniętej i wyeksponowanej na wiatr trasy, większość osłonięta drzewami lub pagórkami. Powiem tylko że uczestniczący w treningu zawodnicy z trudem hamowali swój entuzjazm, i tylko dzięki Pawłowi, który na skuterze prowadził grupę, spokojny objazd nie zamienił się w regularny wyścig:) W tym miejscu wyrażę swoja nadzieję, że w związku z moją kraksą na trasie, limit wywrotek na Triathlonie Przechlewo został wyczerpany:) Wszystko przez kontakt trzeciego stopnia z psem, takim zwyczajnym, z twarzy zupełnie niepodobny do nikogo, który ni stad ni  zowąd, postanowił tak po prostu spontanicznie wpaść mi pod koła. Cóż, ryzyko wpisane w życie cyklisty, a że triathloniści to twardzi ludzie, otrzepałem się lokalnego kurzu i pojechałem dalej. Pies oczywiście ma się dobrze, a ja.. cóż, do wesela się zagoi:)

T2. Rowery zostały w boksie, a my biegiem za skuterem Pana Pawła.. I tu niespodzianka. Na „dziań dobry” dla urozmaicenia trasy – niemal 800 metrowy podbieg. Trzeba mieć go na uwadze. Po rowerze noga się kręci i można przedobrzyć:) Mieszana, szutrowo – asfaltowa nawierzchnia i jeszcze jeden – niemal 400 metrowy podbieg. Poza tym jak na załączonej galerii. Łąka, las, rzeka Brda – dziesiątka za okoliczności przyrody! Warto wziąć udział w naszym kolejnym treningu, bo na podziwianie widoków w ferworze walki pewnie czasu nie będzie:)

Na koniec niespodzianka przygotowana przez Organizatorów – Integracja i wspólne uzupełnianie węglowodanów i nie tylko.. A Piotr Gajek wylosował pakiet startowy ufundowany przez Organizatora! Gratulacje!

Zamiast podsumowania. Jeśli masz wolne 50pln-ów i brak sprecyzowanych planów na 7 września br., to.. się spiesz. Organizator ze względów bezpieczeństwa wprowadził 300 osobowy limit uczestników. A biorąc pod uwagę stan zapisów na dziś, pewnie wyczerpie się bardzo szybko. Bo 50 pln wpisowego za udział w zawodach na dystansie 1/4 IM… A teraz zapraszam do galerii!

KOLEŻEŃSKI INTEGRACYJNY TRIATHLON W FORMULE OTWARTEGO TRENINGU W PRZECHLEWIE 6.07.2013

Do zobaczenia na kolejnym treningu w Przechlewie już niebawem. Informacje już w wkrótce!!!

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0